Καθημερινά δρομολόγια - Κωνσταντινούπολη | Bus line - Istanbul -

Πρόγραμμα ημερών

ΛΕΩΦΟΡΕΙΑΚΗ ΓΡΑΜΜΗ CRAZY HOLIDAYS – OZIKIZLER.

Σας ενημερώνουμε ότι το γραφείο μας σε συνεργασία με την εταιρεία μεταφορών «OZIKIZLER» πραγματοποιεί καθημερινά δρομολόγια για Κωνσταντινούπολη.

Με την εταιρεία μπορείτε να ταξιδέψετε επίσης :

  • Μέσω Κεσάνης προς :

Τσανάκαλε, Έντρεμιτ, Σμύρνη.

  • Μέσω Κων/πολης προς :

Προύσα, Σαμψούντα, Κερασούντα, Τραπεζούντα, Τοκάτι, Σεβάστεια, Άγκυρα, Εσκί Σεχίρ, Καισάρεια, Νέβσεχιρ, Μαρμαρίδα, Αττάλεια, Αντάκια, Άδανα, Γκαζιάντεπ, Καππαδοκία, Αϊβαλί, Έφεσο, Κουσάντασι, Τσεσμέ, Μπόντρουμ (Αλικαρνασσός).

Αναχωρήσεις από Θεσσαλονίκη : Μιχαήλ Καλού 14 (δίπλα στον Σιδηροδρομικό Σταθμό)

Αναχωρήσεις από Καβάλα : Από τις Καμάρες ( Το Παλαιό Υδραγωγείο )

Αναχωρήσεις από Κωνσταντινούπολη : Βuyuk Istanbul Otogar, περιοχή Bayrampasa γραφείο 137-138

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως θα πρέπει να κάνετε έλεγχο τα ταξιδιωτικά σας έγγραφα πριν την αναχώρηση σας για την είσοδό σας στην Τουρκία.

Το γραφείο μας δεν φέρει καμία ευθύνη σχετικά με τον έλεγχο στα σύνορα.

Θα πρέπει να ρωτήσετε τις αρμόδιες αρχές για όλες τις  απαραίτητες πληροφορίες πριν την είσοδο σας σχετικά με τις ταυτότητες,διαβατήρια,έκδοση Visa (όπου απαιτείται) καθώς και για την συνοδεία ανηλίκων.

ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ – ΚΩΝ/ΠΟΛΗ

Καθημερινά 10:00π.μ

Καθημερινά στις 21:30μ.μ

Διάρκεια ταξιδιού: 10 ώρες περίπου

ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΩΝ/ΠΟΛΗ – ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Καθημερινά 17:30μ.μ.

Καθημερινά στις 22:30μ.μ.

Διάρκεια ταξιδιού: 10 ώρες περίπου

 

ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ

 

ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΚΕΣΑΝΗ

10:00, 21:30

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής  ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΚΩΝ/ΠΟΛΗ

10:00, 21:30

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής 
Κανονικό  48 € 88 € Κανονικό  60 € 110 €
Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 39 € 71 € Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών  48 € 88 €
Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό  34 € 62 € Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό  42 € 77 €
Παιδικό έως 12 ετών  24 €  44 € Παιδικό έως 12 ετών  30 € 55 €
ΚΑΒΑΛΑ-ΚΕΣΑΝΗ

11:45, 23:15

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής  ΚΑΒΑΛΑ-ΚΩΝ/ΠΟΛΗ

11:45, 23:15

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής 
Κανονικό 32 € 56 € Κανονικό 40 € 70 €
Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 26 € 45 € Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 32 € 56 €
Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό 25 € 40 € Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό 28 € 49 €
Παιδικό έως 12 ετών 16 € 28 € Παιδικό έως 12 ετών 20 € 35 €
ΞΑΝΘΗ-ΚΕΣΑΝΗ

12:30, 23:59

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής  ΞΑΝΘΗ-ΚΩΝ/ΠΟΛΗ

12:30, 23:59

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής 
Κανονικό  25 € 40 € Κανονικό 30 € 50 €
Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 20 € 32 € Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 24 € 40 €
Α.Μ.Ε.Α./ Διπλωματικό 17 € 28 € Α.Μ.Ε.Α./ Διπλωματικό 21 € 35 €
Παιδικό έως 12 ετών 12 € 20 € Παιδικό έως 12 ετών 15 € 25 €
ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΚΕΣΑΝΗ

13:30, 00:45

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής  ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΚΩΝ/ΠΟΛΗ

13:30, 00:45

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής 
Κανονικό 25 €  40 € Κανονικό  30 €  50 €
Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 20 € 32 € Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 24 € 40 €
Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό 17 € 28 € Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό 21 € 35 €
Παιδικό έως 12 ετών 12 € 20 € Παιδικό έως 12 ετών 15 € 25 €
ΣΑΠΕΣ-ΚΕΣΑΝΗ

13:45, 01:00

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής  ΣΑΠΕΣ-ΚΩΝ/ΠΟΛΗ  

 13:45, 01:00

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής 
Κανονικό  25 €  40 € Κανονικό  30 € 50 €
Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 20 € 32 € Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 24 € 40 €
Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό 17 € 28 € Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό 21 € 35 €
Παιδικό έως 12 ετών 12 € 20 € Παιδικό έως 12 ετών 15 € 25 €
ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ-ΚΕΣΑΝΗ

14:00, 01:30

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής  ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ-ΚΩΝ/ΠΟΛΗ 

14:00, 01:30

 Απλή μετάβαση   Μετ’ επιστροφής 
Κανονικό  25 € 40 € Κανονικό  30 €  50 €
Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 20 € 32 € Φοιτητικό/Άνω των 65 ετών 24 € 40 €
Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό 17 € 28 € Α.Μ.Ε.Α./Διπλωματικό 21 € 35 €
Παιδικό έως 12 ετών 12 € 20 € Παιδικό έως 12 ετών 15 € 25 €

 

ΕΙΔΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ για κρατήσεις ξενοδοχείων 3*, 4* και 5* στην Κων/πολη με την έκδοση του εισιτηρίου σας.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ

Το Crazy Holidays επιστρέφει το 80% της τιμής του εισιτηρίου σε περίπτωση που ακυρώσει ο επιβάτης την κράτηση της θέσεως από την ημέρα έκδοσης εισιτηρίου και έως 8 ημέρες  προ της αναχωρήσεως. Η συνολική αξία του εισιτηρίου είναι μη επιστρέψιμη για ακυρώσεις 7 ημέρες προ της αναχωρήσεως και έως την ημέρα του ταξιδιού. Οι επιστροφές χρημάτων για αγορές που έχουν πραγματοποιηθεί με κάρτα μπορούν να γίνουν μόνο σε ελληνικούς τραπεζικούς λογαριασμούς ή στο γραφείο αγοράς του εισιτηρίου. Οι επιστροφές χρημάτων σε τραπεζικούς λογαριασμούς του εξωτερικού πραγματοποιούνται με χρέωση του παραλήπτη. Εισιτήρια που χρησιμοποιούνται για έκδοση Visa, δεν ακυρώνονται.

~~~~

Bus line Thessaloniki – Istanbul

Departures from Thessaloniki : Michail Kalou 14 Str. (Close to railway station)

Departures from Kavala: OLD AQUEDUCT OF KAVALA ( KAMARES )

We would like to inform you that you should check your travel documents before your departure for your entry into Turkey.

Our office is not responsible for border control.

You should ask the related authorities for all the necessary information before your entry regarding identity cards, passports, Visa issuance (when required) as well as documentation regarding the accompanying of minors.

DEPARTURES THESSALONIKI – ISTANBUL

Daily 10:00

Every night at 21:30

Trip duration: approximately 10 hours

DEPARTURES ISTANBUL – THESSALONIKI

Daily 17:30

Every night at 22:30

Trip duration: approximately 10 hours

 

PRICELIST AND TIMETABLE

 

THESSALONIKI-KESAN

10:00, 22:00

 One-Way   Round Trip  THESSALONIKI-ISTANBUL

10:00, 22:00

 One-Way   Round Trip 
Regular 48 88 Regular 60 110
Student/Over 65 years old  39 71 Student/Over 65 years old  48 88
Disabled/Consulate 34 62 Disabled/Consulate 42 77
Child up to 12 years old  24 44 Child up to 12 years old  30 55
KAVALA-KESAN

11:45, 23:45

 One-Way   Round Trip  KAVALA-ISTANBUL

11:45, 23:45

 One-Way   Round Trip 
Regular  32  56 Regular  40 70
Student/Over 65 years old  26 45 Student/Over 65 years old  32 56
Disabled/Consulate 25 40 Disabled/Consulate 28 49
Child up to 12 years old  16 28 Child up to 12 years old  20 35
XANTHI-KESAN

12:30, 00:30, 01:30

 One-Way   Round Trip  XANTHI-ISTANBUL

12:30, 00:30

 One-Way   Round Trip 
Regular  25 40 Regular 30 50
Student/Over 65 years old 20 32  Student/Over 65 years old  24 40
Disabled/Consulate 17 28 Disabled/Consulate 21 35
Child up to 12 years old  12 20 Child up to 12 years old  16 24
KOMOTINI-KESAN

13:30, 01:15

 One-Way   Round Trip  KOMOTINI-ISTANBUL

13:30, 01:15 

 One-Way   Round Trip 
Regular  25 40 Regular  30 50
Student/Over 65 years old 20 32 Student/Over 65 years old  24 40
Disabled/Consulate 17 28 Disabled/Consulate 21 35
Child up to 12 years old 12 20 Child up to 12 years old 16 24
SAPES-KESAN

14:10

 One-Way   Round Trip  SAPES-ISTANBUL

14:10

 One-Way   Round Trip 
Regular 25 40  Regular  30 50
Student/Over 65 years old  20 32 Student/Over 65 years old  24 40
Disabled/Consulate 17 28 Disabled/Consulate 21 35
Child up to 12 years old 12 20 Child up to 12 years old  16 24
ALEXANDROUPOLI-KESAN

14:30, 02:00

 One-Way   Round Trip  ALEXANDROUPOLI-ISTANBUL

14:30, 02:00 

 One-Way   Round Trip 
Regular 25 40 Regular 30 50
Student/Over 65 years old 20 32 Student/Over 65 years old 24 40
Disabled/Consulate 17 28 Disabled/Consulate 21 35
Child up to 12 years old  12 20 Child up to 12 years old 16 24

 

SPECIAL PRICES for reservations in 3*, 4* & 5* hotels in Istanbul with your ticket issue.

CANCELLATIONS – REFUNDS

Crazy Holidays reimburses 80% of the ticket price if the passenger cancels the reservation from the date of the ticket issuance and up to 8 days prior to departure. The total value of the ticket is non-refundable for cancellations 7 days before departure and until the day of the trip. Refunds for card purchases can only be made in Greek bank accounts or the ticket office. Refunds to foreign bank accounts are made by debiting the recipient. Tickets that are used for VISA applications are not refunded.

SINCE 10/04/2014 YOU HAVE TO BUY AN ONLINE VISA IN ORDER TO PASS THE TURKISH BORDERS.

To buy your e-visa follow the link below:

https://www.evisa.gov.tr/en/

For further information, visit the website of the turkish Ministry of Foreign Affairs:

http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa

Gallery: